Intensywna terapia dorosłych

  • Producent: Wydawnictwo Makmed
  • Dostępność: Produkt dostępny
  • szt.
  • 298,00 zł 163,19 zł
Tytuł: Intensywna terapia dorosłych 
Autor: Zbigniew Rybicki
Wydanie: II
Wydawca: Makmed
Rok wydania: 2009 
ilość stron: 784
format: 21,4 x 30 cm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-927780-4-2
Podstawowym źródłem, z którego czerpałem informacje do książki były dwa wiodące czasopisma: europejskie "Intensive Care Medicine" i amerykańskie "Critical Care Medicine".
Spośród olbrzymiej ilości wiadomości dostępnych w literaturze medycznej starałem się wybrać te o największej przydatności klinicznej, poparte rekomendacjami, jak również ciekawe z punktu widzenia naukowego oraz te, które znalazły się w opozycji do przyjętych ogólnie schematów.

Podręcznik skierowany jest głównie do anestezjologów, ale jestem przekonany, że zawarta w nim wiedza będzie przydatna także lekarzom zajmującym się medycyną ratunkową, jak również tym wszystkim, którzy w poszczególnych specjalnościach, takich jak chirurgia, neurochirurgia, neurologia, onkologia, kardiologia zajmują się intensywną opieką medyczną.

Książka jest swego rodzaju pożegnaniem, które zbiega się ze zmniejszeniem aktywności zawodowej, co wiąże się z upływem czasu. Jestem przekonany, iż wiedza jest najbardziej wartościowym towarem na świecie. Mam więc taką nadzieję, że to co zostało napisane odebrane zostanie jako wartościowe - poszerzy wiedzę dotyczącą intensywnej terapii i ułatwi podejmowanie decyzji terapeutycznych, z czego będę miał olbrzymią satysfakcję, tym sposobem bowiem będę czuł się wciąż przydatny."
Prof. Zbigniew Rybicki

- drugie, całkowicie uaktualnione wydanie
- każdy rozdział gruntownie zmieniony i uzupełniony o 30-40% nowych informacji
- zachowano układ z poprzedniego wydania
- zupełnie nowy rozdział o problemach kardiologicznych
- od nowa napisany rozdział o zakażeniach